KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnål 9941306
nr 994 1306
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnål, Gunnar Norrman (f. 1912), "Vattenspegling", 15/15, signerad, 1971, motivet: 14x11
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 november 2015
kl 19:46:11
16/11 19:36:42
500 kr
16/11 19:41:11